Sibex سیبکس
در رقابت با سایر غول های تكنولوژی

دستیار صوتی هوشمند گوگل اول شد!

دستیار صوتی هوشمند گوگل اول شد! سیبكس: تازه ترین تحقیقات و نظرسنجی های صورت گرفته حاكی می باشد كه دستیار صوتی گوگل از سایر رقبای قدرتمند خود عملكرد بهتری را به نمایش گذاشته است.


به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت phonearena، اخیرا تحقیقات و نظرسنجی های صورت گرفته از كاربران دستیارهای صوتی نشان داده است كه عملكرد دستیار صوتی و هوشمند گوگل موسوم به گوگل اسیستنت (google assistant) از سایر رقیبان قدرتمند خود یعنی الكسای آمازون، سیری اپل و كورتانای مایكروسافت بسیار هوشمندانه تر، سریع تر و بهتر بوده است، به گونه ای كه توانسته رضایت و خشنودی خیل عظیمی از كاربرانش را جلب كرده و بدست آورد.

در این نظرسنجی ها چند عامل در افزایش درصد رضایت كاربران تاثیر مستقیم و بسزایی داشته است كه همچون مهم ترین آن ها می توان به پاسخ دهی سریع به درخواست های صوتی كاربران، عدم اتلاف وقت در اجرای دستور صوتی، شناسایی زبان ها و لحن صداهای مختلف اشاره نمود.

بر اساس یافته های این پژوهش، كاربران از دستیارهای صوتی بیشتر به منظور تنظیم ساعت زنگ دار، برقراری تماس تلفنی، ارسال پیام كوتاه و سفارش آنلاین و از طریق دور غذا و گل بهره برده اند كه در این میان، دستیار صوتی و هوشمند گوگل اسیستنت بیشتر از همه پاسخ دهی مناسب، سریع و درستی را برای خود به ثبت رسانیده است.

جالب اینجاست كه دستیار صوتی گوگل اسیستنت برروی پلتفرم گوشیهای هوشمند در مقایسه با پلتفرم اسپیكرهای هوشمند گوگل هوم موفق تر عمل كرده است.

نمودار زیر چهار دستیار صوتی و هوشمند توسعه داده شده توسط غول های تكنولوژی گوگل، اپل، آمازون و مایكروسافت را نشان می دهد:طبق نمودار بالا، دستیارهای صوتی گوگل اسیستنت برروی گوشی، گوگل اسیستنت برروی اسپیكر هوشمند گوگل هوم، كورتانای مایكروسافت، الكسای آمازون و سیری اپل به ترتیب در جایگاه های نخست تا چهارم پركاربردترین دستیارهای صوتی در جهان جای گرفته اند.
1397/02/09
23:44:05
5.0 / 5
4552
تگهای خبر: اپل , كاربر , گوگل
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است