Sibex سیبکس
وزیر ارتباطات خبر داد:

حذف اپلیكیشن های ایرانی از اپل

حذف اپلیكیشن های ایرانی از اپل به گزارش سیبكس وزیر ارتباطات اظهار داشت مساله حذف اپلكیشن های ایرانی در اپل توسط دكتر ظریف و وزارت امور خارجه در حال پیگیری می باشد و این مساله حل خواهد گردید.به گزارش سیبكس به نقل از مهر، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در حاشیه اولین همایش ملی فناوری كوانتومی كه امروز در محل سازمان انرژی اتمی در حال برگزاری است در جمع خبرنگاران در خصوص این فناوری اظهار داشت: مسئولیت مستقیم پژوهش در این مورد با وزارت ارتباطات نیست اما فناوری كوانتومی یكی از فناوری های زیرساختی در عرصه تكنولوژی كشور به شمار می رود كه یكی از بهره برداران آن در عرصه ارتباطات است.
وی افزود: باید یك سطوحی را در فناوری كوانتومی تعریف كنیم و به مراكز پژوهشی ارائه دهیم و از آنها بخواهیم كه در این سطح فعالیت های خود را پیش ببرند.
به گفته جهرمی وظیفه داریم سطوح تكنولوژی كشور را ارتقا دهیم ما در عرصه حركت از نقطه فعلی به پیشرفت ها در پروژه های تعریف شده حمایت هایی داریم؛ قطعا ما با سازمان انرژی اتمی نشستی در این زمینه خواهیم داشت.
وزیر ارتباطات ادامه داد: تلاش می كنیم از طریق مركز تحقیقات وزارت ارتباطات از این پروژه ها به عنوان پروژه های دسترسی زیرساختی نیز حمایت كنیم.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر رسیدگی به وضعیت كانال های تلگرامی كه مخالفت با ارزش های نظام دارند و حكم آنها از سوی قوه قضاییه اعلام شده اظهار داشت: ملاحظات فرهنگی در عرصه مجازی حائز اهمیت هستند؛ به جای دعوا كردن باید در عرصه اجرا هماهنگی های لازم را داشته باشیم.
وی ادامه داد: اختلافی در مدیران كشور در این زمینه وجود ندارد و در عرصه قضایی و اجرایی تلاش در صیانت از فرهنگ است اما چون باید در این زمینه افكار عمومی را پاسخ دهیم لیستی كه دادستانی كشور به ما ارسال كردند و شامل ۸ هزار كانال بود تعدادی از آنها را محدود كردیم و گزارشی نیز در این زمینه به دادستانی ارائه شد.
وی افزود: طبیعتا تلاش می كنیم این حوزه را ساماندهی كنیم كه در این مسیر از قوه قضاییه نیز كمك می گیریم.
وی در خصوص مدل فروش اینترنت خاطرنشان كرد: در این زمینه به تازگی بررسی های خود را آغاز كرده ایم و بنا داریم ظرف یك ماه آینده این مساله را حل كنیم.
وزیر ارتباطات در خصوص كمیته فیلترینگ و در پاسخ به سوالی مبنی بر اینكه اختلافاتی بین وزارت ارتباطات و قوه قضاییه در این زمینه وجود دارد، افزود:در خصوص كمیته فیلترینگ قانون مشخص كرده و اختلافاتی در این زمینه وجود ندارد.
وی ادامه داد: فیلتر یا حكم مستقیم قاضی یا مصوبه كارگروه مصادیق را می خواهد؛ در این مساله اختلاف نظری وجود ندارد.
وی افزود: در مورد رای گیری آنلاین نیز مسائلی وجود دارد كه این موضوع نیز اقتضای خود را دارد و در كارگروه تعیین مصادیق و در نقشه هایمان این مساله را برطرف خواهیم كرد.
آذری جهرمی در خصوص اپلیكیشن های ایرانی در اپل اظهار داشت: طبیعی است وقتی كشور ما یك حركتی رو به رشد را آغاز می كند دولت آمریكا ما را به سمت محروم كردن برساند؛ آمریكا و دولت آمریكا با فشارهایی كه به اپل انجام داده اقدام به حذف اپلیكیشن های ایرانی كرده است این موضوع به نوعی مقابله با حركت جمهوری اسلامی در عرصه تكنولوژی و ایجاد خدمات است.
به گفته وی این مساله توسط دكتر ظریف و وزارت امور خارجه در حال پیگیری است و این مساله نیز حل خواهد شد و برای ارائه خدمات این معضل مرتفع می شود.
وی افزود: امیدواریم آنها هم به مقررات بین المللی در این عرصه پایدار باشند طبیعتا اگر این تعامل نباشد دست دولت ما خالی نیست.
 

1396/06/06
21:46:38
5.0 / 5
5143
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است