Sibex سیبکس
معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم مطرح كرد

اتحادیه ها و انجمن های علمی مکمل نظام آموزشی و تربیتی در دانشگاه ها

اتحادیه ها و انجمن های علمی مکمل نظام آموزشی و تربیتی در دانشگاه ها سیبکس: به گزارش سیبکس، معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: اتحادیه ها و انجمن های علمی دانشجویی کشور، مکمل نظام آموزشی و تربیتی ما در دانشگاه ها هستند.


به گزارش سیبکس به نقل از ایسنا، سجاد محمدعلی نژاد در آیین افتتاحیه نخستین رویداد هم اندیشی فناورانه دبیران اتحادیه ها و انجمن های علمی دانشجویی کشور در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، اظهار داشت: یکی از اهداف برگزاری این رویداد، بررسی چگونگی استفاده از ظرفیتهای موجود برای اقدامات فناورانه در دانشگاه ها توسط انجمن های علمی است. طی ۴ ماه اخیر یکی از دغدغه های ما این بوده که برخی ظرفیتهای موجود در عرصه فناوری کشور را به پله ای برای انجمن های علمی تبدیل نماییم تا بتوانند از آن در راه اهداف خود و فناورتر کردن فضاهای دانشگاهی اطرافشان بهره گیرند.
وی ادامه داد: اقدامات این انجمن ها مکمل نظام آموزشی و تربیتی ما در دانشگاه ها است. موفقیت بعد از فارغ التحصیلی نیاز به مهارت های بسیاری دارد که ممکنست خیلی از آنها در قالب درسی دانشجویان نباشد.
معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، اشاره کرد: مهارت هایی مانند حل مساله و حرکت در راه شغلی با بهره گیری از کارآفرینی همچون این مهارت ها است، اما چنین نیازهایی در نظام آموزشی ما به دانشجویان آموزش داده نمی شود و آموزش های رسمی ما کفاف آنها را نمی دهد. بدین سبب کسری های نظام آموزشی باید توسط انجمن های علمی شناسایی و برطرف شود.
محمدعلی نژاد افزود: بنا بر این لازم است ۵۴ پارک علم و فناوری و ۱۲ هزار واحد فناور که ۱۲۰ هزار نفر اشتغال فناورانه به وجود آورده اند، درهای خودرا جهت استفاده بیش از ظرفیت دانشجویان دانشگاه ها بازتر کنند. تلاش ما این است که چنین ظرفیت هایی را در اختیار دانشجویان و انجمن های علمی دانشجویی قرار دهند و از آن در راه مورد اشاره بهره مند شوند. از طرف دیگر تلاش می شود از برخی رویدادهای خاص دانشجویان که فضای فناورانه داشته باشد، با هدف تقویت این نوع نگاه حمایت شود. رویدادهایی که به تربیت نیروی متخصص مورد نیاز شرکت های حاضر در پارک های علم و فناوری می پردازند نیز مشمول این حمایت ها می شوند.
وی ادامه داد: هدف این رویداد افزایش تعامل میان این دو بخش، رشد کسب وکارهای فناورانه، آشنایی با تجارب مراکز رشد و واحدهای فناور و همین طور آشنایی با صنایع بزرگی همچون فولاد مبارکه است.
به نقل از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم اشاره کرد: شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان نخستین و تنها شهرک در کشور است که چند پارک فناوری را در ذیل خود دارد و می تواند به عنوان مرجعی از فناوری به این حوزه کمک نماید.
منبع:

1402/11/18
08:12:33
5.0 / 5
194
تگهای خبر: فناوری , متخصص
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است