Sibex سیبکس

تشخیص اشتباه فشار خون بالا برای میلیونها فرد بزرگسال!

تشخیص اشتباه فشار خون بالا برای میلیونها فرد بزرگسال! سیبکس: سازمان های پیشرو سلامت قلب خواهان توجه بیشتر به نحوه اندازه گیری فشار خون بیماران شده اند، برای اینکه می ترسند که میلیونها آمریکایی به سبب قرائت های نادرست فشار خون به اشتباه مبتلا به فشار خون بالا تشخیص داده شوند و دارو مصرف کنند.


به گزارش سیبکس به نقل از ایسنا و به نقل از نیواطلس، محققان دانشگاه ایالتی اُهایو با همراهی انجمن قلب آمریکا(AHA) و کالج قلب و عروق آمریکا، به میزان هشدار دهنده ای به داده های اشتباه موارد مبتلاشدن به فشار خون وابسته به مکان و نحوه انجام آزمایش دست یافته اند.
زمانی که بیمار روی یک صندلی نشسته، پاهایش را صاف روی زمین قرار داده، به پشتی صندلی تکیه داده و بازویش را در کاف فشار خون روی یک سطح صاف قرار داده باشد، می توان خوانش دقیقی به دست آورد اما پژوهشگران دریافتند که روش های دیگر مانند گرفتن فشار خون در صورتیکه بیمار روی تخت معاینه است می تواند اعداد را افزایش دهد و موجب خوانش بالاتری شود.
دکتر رندی وکسلر(Randy Wexler)، پزشک متخصص مراقبت های اولیه در مرکز پزشکی وکسنر دانشگاه ایالتی اوهایو در کلمبوس، می گوید: این برای اندازه گیری دقیق فشار خون مفید نیست.
در این مطالعه، ۱۵۰ فرد بزرگسال به سه گروه تقسیم شدند. فشار خون یک گروه روی تخت معاینه اندازه گیری شد و سپس روی یک صندلی قابل تنظیم با تکیه گاه نیز بررسی گردید. یک گروه دیگر همان آزمایش ها را با ترتیبی معکوس انجام دادند و گروه سوم در صورتیکه روی صندلی نشسته بودند دو بار فشار خون آنها گرفته شد.
تحلیل و بررسی داده های تلفیقی نشان داد که اندازه گیری های انجام شده روی تخت معاینه بطور قابل توجهی بالاتر بود. این میزان بطور متوسط ۷ میلی متر جیوه برای فشار خون سیستولیک(عدد بالا) و ۴.۵ میلی متر جیوه برای فشار خون دیاستولیک(عدد پایین) نسبت به زمانی که همان آزمایش به درستی روی یک صندلی قابل تنظیم انجام شد، بیشتر بود.
به همین دلیل، پژوهشگران اعتقاد دارند که میلیونها نفر ممکنست به اشتباه مبتلا به فشار خون بالا در نظر گرفته شوند، حتی اگر در واقعیت فشار خون آنها در محدوده طبیعی و سالم باشد.
وکسلر اظهار داشت: آن چیزی که موجب شگفتی ما شد وجود اختلاف نبود بلکه شدت تفاوت بود. این خطا ممکنست منجر به تجویز دارو برای کنترل فشار خون برای بیماران شود، در صورتیکه اصلا نیازی به آن نیست. جدا از عوارض جانبی، دارو می تواند منجر به افت فشار خون در بیمار شود. فشار خون می تواند موجب سبکی سر، سرگیجه و از حال رفتن شود. مردم ممکنست نیازی به مصرف دارو نداشته باشند. اینجاست که اندازه گیری خوب و دقیق فشار خون اهمیت پیدا می کند.
تقریباً نیمی از بزرگسالان ایالات متحده فشار خون بالا دارند. فشار خون با اندازه گیری ثابت سیستولیک ۱۳۰ میلی متر جیوه یا دیاستولیک ۸۰ میلی متر جیوه تشخیص داده می شود.
در همین حال، پژوهشگران امیدوارند این مطالعه آگاهی بیماران را نیز افزایش دهد تا اقدامات ساده ای مانند صاف نگه داشتن پاها روی زمین، پشتیبانی از بازوی مورد آزمایشی و صحبت نکردن در طول ارزیابی را انجام دهند.
دکتر جوردانا کوهن(Jordana Cohen)، متخصص نفرولوژی در مرکز پزشکی پنسیلوانیا در فیلادلفیا که در این مطالعه شرکت نداشت، می گوید: ما باید مطمئن شویم که فشار خون را به درستی اندازه گیری می نماییم و آنرا به درستی درمان می نماییم. سیستم های بهداشتی باید این مورد را در اولویت قرار دهند. ما باید آنها را متقاعد نماییم که انجام این کار از نظر اقتصادی هوشمندانه است برای اینکه منجر به نتایج بهتری خواهد شد.
منبع:

1402/08/23
12:21:41
5.0 / 5
128
تگهای خبر: آمریكا , سیستم , متخصص , وب
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است