Sibex سیبکس

فیلمی از اتصال کپسول دراگون به ایستگاه فضایی بین المللی

فیلمی از اتصال کپسول دراگون به ایستگاه فضایی بین المللی سیبکس: کپسول «دراگون» روز 11 نوامبر به «ایستگاه فضایی بین المللی» رسید و بار شامل تجهیزات علمی و خوراکی را به آنجا برد.


به گزارش سیبکس به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، یک کپسول باری «دراگون»(Dragon) شرکت «اسپیس ایکس»(SpaceX) اوایل روز شنبه ۱۱ نوامبر در حالی به «ایستگاه فضایی بین المللی» رسید که حامل چندین تن ذخایر جدید برای خدمه لابراتوار مداری بود.
اسپیس ایکس عصر پنجشنبه ۹ نوامبر، کپسول رباتیک دراگون را از «مرکز فضایی کندی» در فلوریدا بر فراز موشک «فالکون ۹»(Falcon ۹) به فضا پرتاب کرد تا ماموریت «CRS-۲۹» این شرکت برای ناسا شروع شود.


دراگون روز شنبه ساعت ۵: ۰۷ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی به ایستگاه فضایی بین المللی متصل شد که حدود ۱۴ دقیقه زودتر از زمان مقرر بود.
دراگون بیش از ۲۹۵۰ کیلوگرم تجهیزات و سخت افزار علمی را در ماموریت CRS-۲۹ حمل می کند که بیست و نهمین ماموریت باری اسپیس ایکس برای ناسا به مقصد ایستگاه فضایی بین المللی است.
همچون تجهیزات علمی، آزمایش ناسا به نام «آزمایش امواج جوی»(AWE) است که امواج گرانشی را در جو زمین مطالعه خواهدنمود. همچنین، پروژه «ILLUMA-T» ناسا نیز همراه دراگون است. پروژه ILLUMA-T، ارتباطات لیزری پرسرعت را در مدار آزمایش خواهدنمود و مبادله سیگنال ها را با دستگاه «LCRD» که در دسامبر ۲۰۲۱ با ماهواره نظامی آمریکا پرتاب شد، انجام خواهد داد.
مقامات ناسا گفتند که دراگون فراتر از تجهیزات علمی، تعدادی از غذاهای تعطیلات را برای فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی در این پرواز حمل می کند. همچون این خوراکی ها می توان کاپوچینوهای ادویه کدو تنبل، بوقلمون و سس کرنبری را نام برد.
اگر همه چیز طبق برنامه جلو برود، دراگون حدود یک ماه را در ایستگاه فضایی بین المللی سپری خواهدنمود. بگفته مقامات ناسا، دراگون سپس توسط فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی بارگیری خواهد شد و با ۱۷۲۴ کیلوگرم محموله به زمین بازخواهد گشت.
هیچ فضاپیمای باری دیگری این توانایی بازگشت را ندارد. دو فروند فضاپیمای باری عملیاتی دیگر شامل فضاپیمای «سیگنوس»(Cygnus) متعلق به شرکت «نورثروپ گرومن»(Northrop Grumman) و فضاپیمای «پروگرس»(Progress) روسیه، یکبار مصرف هستند و با پایان ماموریت های خود در جو زمین می سوزند.
در فیلم زیر می توانید اتصال کپسول دراگون به ایستگاه فضایی بین المللی را ببینید.


1402/08/22
08:13:21
5.0 / 5
145
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است