Sibex سیبکس

شکایت توییتر از صورت حساب ۹۰ میلیون دلاری!

شکایت توییتر از صورت حساب ۹۰ میلیون دلاری! به گزارش سیبکس، وکلای ایلان ماسک از شرکت حقوقی نماینده توییتر در هنگامی که ماسک سال قبل به دنبال خرید و خصوصی کردن این شرکت بود، شکایت کرده و مدعی شدند این شرکت برای کار خود، هزینه بیشتر از حدی مطالبه کرده است.به گزارش سیبکس به نقل از ایسنا، شکایت شرکت ایکس کورپ ایلان ماسک که مالک توییتر است، در دادگاه عالی کالیفرنیا در سانفرانسیسکو تنظیم شد. ماسک شرکت واچ تل را متهم کرده است با پذیرش هزینه موفق نهایی شدن قرارداد خرید توییتر در ۲۷ اکتبر سال ۲۰۲۲ توسط مدیران توییتر که از این شرکت رفتنی شده بودند، از توییتر سوءاستفاده کرده است.

در این شکایت آمده است شرکت "واچ تل، لیپتون، روزن و کاتس" که شرکت قبلی توییتر قبل از خریداری شدن آن توسط ماسک بود، صورتحساب حقوقی لحظه آخری ۹۰ میلیون دلاری داده است.

شرکت واچ تل بعد از اینکه ماسک، پیشنهاد اولیه برای خرید توییتر به مبلغ ۴۴ میلیارد دلار را مورد مذاکره مجدد قرار داد، نماینده حقوقی توییتر شد. این شرکت حقوقی به نهایی شدن قرارداد در نوامبر سال ۲۰۲۲ کمک کرد و ۹۰ میلیون دلار برای نهایی کردن این معامله که قیمت بسیار بالاتری نسبت به ارزش بازار توییتر داشت، مطالبه کرد.

شرکت ایکس کورپ که شرکت هولدینگ توییتر است، به دنبال پس گرفتن هرگونه هزینه اضافی و هزینه وکلای در ارتباط با هزینه دادرسی است. شرکت "رید کالینز اند تسای"، نماینده شرکت ماسک است.

برای اولین بار نیست که ماسک کوشیده است مانع پرداخت صورتحساب فروشندگان توییتر شود. بعد از اینکه ماسک، توییتر را خریداری کرد با ۱۳ میلیارد دلار بدهی مواجه گردید و از این شرکت برای عدم پرداخت هزینه ها، ۲۶ دفعه شکایت شده است. توییتر پرداخت اجاره دفتر مرکزی خود در سانفرانسیسکو را متوقف کرده و حاضر نشده است جهت استفاده از زیرساخت ابری گوگل، به این شرکت، پول پرداخت کند.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، ماسک قبل از پیشنهاد اولیه برای خرید توییتر به مبلغ ۴۴ میلیارد دلار، کوشش کرد این قرارداد را برهم بزند. تلاش ماسک برای کنار کشیدن از این قرارداد، بسیارغیرمعمول و ناموفق بود. وی بعد از موافقت با قرارداد اولیه، مدعی شده بود این شرکت موفق نشده است آمار حساب های جعلی و ربات ها را در این پلتفرم، به درستی فاش کند. توییتر از ماسک برای عدم پایبندی به تعهدش در برابر سهامداران این شرکت شکایت نمود و ماسک بعد از شکایت حقوقی توییتر در نهایت، این شرکت شبکه اجتماعی را به مبلغ توافق شده، خریداری کرد.

منبع:

1402/04/18
09:12:20
5.0 / 5
307
تگهای خبر: بازار , گوگل
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است