Sibex سیبکس
در حاشیه جلسه دولت

وزیر ارتباطات: پهنای باند را کاهش ندادیم

وزیر ارتباطات: پهنای باند را کاهش ندادیم وزیر ارتباطات کاهش پهنای باند اینترنت در کشور را تکذیب نمود.


به گزارش سیبکس به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور در حاشیه جلسه حیاط دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره کندی اینترنت اظهار نمود: تکذیب می کنم که پهپاد باند کشور را کاهش داده ایم. به اندازه نیاز کشور پهنای باند تأمین می شود. کندی و تندی اینترنت باید ملاک داده باشد. هم اکنون مراجعی در دنیا هستند که سرعت اینترنت را می سنجند، روز گذشته اعلام گردید رتبه ایران حتی یک پله افزایش داشته و به رتبه ۷۳ ام رسیده است.
وی افزود: در حوزه ارتباطات ثابت به شدت مشکل داریم و این مشکل به امروز و روز گذشته تعلق ندارد. سرعت میانگین ما در این عرصه حدود۱۰ است در صورتی که این سرعت در جهان ۶۰ است و رتبه ایران ۱۴۴ است.
وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه در حوزه موبایل روز به روز تقاضا بیشتر می شود، اضافه کرد: ارتباطات تلفن همراه کشش ندارد و توسعه پیدا نکرده است، البته ما فرکانس های جدید را به اپراتورها واگذار کرده ایم. ارتباطات سیار مبتنی بر واگذاری فرکانس محدودیت دارد و پهنای باند مشخصی دارد. راهکار اساسی حل مشکل سرعت اینترنت، ارتباطات ثابت پر سرعت مبتنی بر فیبر نوری است که روز گذشته با ۹ اپراتور تفاهمنامه امضا کردیم و ۸/۵ میلیون پورت به آنها دادیم تا اجرا کنند. بسته حمایتی خوبی برای کسانی که در این حوزه راه اندازی پورت فیبر نوری فعالیت کنند، تهیه شده است و دولت حدودا از یک سوم درآمد خود در این حوزه صرف نظر کرده است تا این پروژه شتاب بگیرد و سرعت آن به گیگ برسد.
زارع پور افزود: تست سرعتی که روز گذشته در بوشهر انجام شد حدود۹۰۰ مگابیت بر ثانیه بود یعنی نود برابر آنچه حالا مردم تجربه می کنند. قبلا در قم، مشهد و رشت هم تست کرده ایم.
منبع:

1401/02/28
22:38:49
5.0 / 5
400
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است