Sibex سیبکس

اینترنت ماهواره ای آمازون 4500 ماهواره دیگر اضافه می کند

اینترنت ماهواره ای آمازون 4500 ماهواره دیگر اضافه می کند شرکت آمازون به دنبال دریافت موافقت رگولاتورهای ارتباطاتی آمریکا به منظور بکارگیری بیشتر از ۴۵۰۰ ماهواره دیگر در جهت کوشش برای برقراری اینترنت پر سرعت در مناطق محروم سراسر جهان است.به گزارش سیبکس به نقل از ایسنا، آمازون پیش از این قصد داشت حداقل ۱۰ میلیارد دلار برای ساخت ۳۲۳۶ ماهواره از راه برنامه پروژه کویپر هزینه کند. این شرکت اواخر روز پنج شنبه از کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا درخواست نمود بکارگیری مجموعا ۷۷۷۴ ماهواره را برای این پروژه تایید کند.

آمازون روز دوشنبه از کمیسیون ارتباطات فدرال خواست با پرتاب و فعالیت دو نمونه اولیه این ماهواره ها تا آخر سال ۲۰۲۲ موافقت کند. این شرکت در درخواست خود نوشت: این ماهواره ها به خانه ها، بیمارستانها، شرکتها، سازمانهای دولتی و سازمانهای دیگر در سرتاسر جهان شامل مناطق جغرافیایی که همچنان فاقد اینترنت پرسرعت پایدار هستند، خدمات رسانی خواهد نمود. آمازون همینطور تصریح کرد باآنکه اتصال پذیری بر اساس جهانی بهبود پیدا کرده اما تنها ۵۱ درصد از جمعیت جهان و ۴۴ درصد از جمعیت کشورهای درحال توسعه آنلاین هستند.

کمیسیون ارتباطات فدرال در سال ۲۰۲۰ برنامه پروژه کویپر برای پرتاب ماهواره ها در مدار نزدیک زمین را تایید نمود که با شبکه استارلینک ساخته شده توسط شرکت اسپیس ایکس ایلان ماسک رقابت می کند.

آمازون به تازگی با ماسک اختلاف پیدا کرده و این میلیاردر را به نادیده گرفتن مجموعه ای از قوانین دولتی مصوب متهم کرده است. جف بزوس، موسس آمازون و ماسک در حوزه پرواز فضایی خصوصی رقیب هستند. شرکت بلو اوریجین متعلق به بزوس به تصمیم ناسا برای عقد قرارداد ۲.۹ میلیارد دلاری با شرکت اسپیس ایکس برای ساخت فضاپیمای اعزام فضانوردان به ماه اعتراض کرد اما یک قاضی اعتراض مذکور را رد کرد.

شرکت اسپیس ایکس بیشتر از ۱۷۰۰ ماهواره را بکار گرفته است.

بر اساس گزارش رویترز، کمیسیون ارتباطات فدرال هفته گذشته با درخواست بوئینگ برای پرتاب و فعالیت ۱۴۷ ماهواره به منظور فراهم کردن دسترسی به اینترنت پرسرعت موافقت نمود. بوئینگ در سال ۲۰۱۷ برای اولین بار درخواست برای بکارگیری ماهواره هایی که در مدار نزدیک زمین قرار می گیرند را بیان کرد.

منبع:

1400/08/15
12:18:29
5.0 / 5
264
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است