Sibex سیبکس

اینترنت رایگان دانشجویان و اساتید فعال شد

اینترنت رایگان دانشجویان و اساتید فعال شد ارائه بسته های هدیه اینترنت رایگان برای اساتید، معلمان، دانشجویان و طلاب، در بعضی اپراتورها شروع شده و واگذاری بسته برای سایر متقاضیان نیز  طی چند روز آینده صورت خواهد گرفت و هنگام فعال ­شدن بسته نیز این مساله بوسیله ارسال پیامک به اطلاع افراد خواهد رسید.


به گزارش سیبکس به نقل از ایسنا، شروع سال جدید تحصیلی بصورت مجازی، وزارت ارتباطات را بر آن داشت که در کنار رایگان کردن سامانه شاد، اینترنت رایگانی در اختیار دانشجویان، معلمان و اساتید دانشگاهی قرار دهد. پروسه ثبت نام برای دریافت اینترنت رایگان از هفتم مهرماه در سامانه ictgifts.ir شروع شده و روز گذشته، آخرین مهلت ثبت نام بود. بدین ترتیب اپراتورها از امروز، به فعال سازی اینترنت رایگان اقدام نمودند.
بسته های هدیه به زودی و بعد از طی مراحل فنی در حساب کاربری افرادی که ثبت نام آنها بصورت موفق انجام شده، فعال خواهد شد. با عنایت به این که ممکن بود، اطلاعات دریافتی مربوط به اساتید، معلمان، دانشجویان و طلاب کامل نباشد و یا ثبت ­نام دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه ­ها هنوز انجام نشده باشد، امکان ثبت اعتراض برای کلیه مشمولانی که کد ملی آنها در سامانه وجود ندارد، پیش­ بینی شده بود که بعد از پروسه گرفتن تأیید نهادهای متولی، بسته اینترنت به زودی در حساب کاربری ایشان نیز اختصاص خواهد یافت.
اینترنت هدیه اساتید، معلمان، طلاب و دانشجویان اپراتورها فعال شد
همراه اول اعلام نمود بسته های شش ماهه ۶۰ گیگابایت ویژه اساتید حوزه و دانشگاه، ۴۰ گیگابایت ویژه معلمان و ۳۰ گیگابایت ویژه دانشجویان و طلاب مطابق فهرست ارسالی از طرف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات (افرادی که در سامانه ICTGifts ثبت نام کرده اند)، فعال گشته است.
ایرانسل نیز مطابق با سیاست های ابلاغی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و برمبنای لیست دریافتی از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری)، این بسته های اینترنت هدیه را فعال کرده است. مهلت اعتبار هر یک از این بسته ها، شش ماه است.
شاتل موبایل هم اعلام نمود باتوجه به شروع فعالیت غیرحضوری مدارس و دانشگاه ها در سال تحصیلی ۱۴۰۰، شاتل موبایل بمنظور ایجاد سهولت در کارهای آموزشی آنلاین، امسال هم برای دانشجویان، معلمان و اساتید دانشگاه بسته اینترنت هدیه اعطا می کند.
این اپراتور اشاره کرد با عنایت به این که هنوز فهرست شماره ها از طرف سازمان به شاتل موبایل اعلام نشده، بمحض اعلام شماره ها بسته های اینترنت هدیه به سیمکارت شاتل موبایل دانشجویان، معلمان و اساتید گرانقدر اعطا می شود.

در این طرح، بسته های شش ماهه اینترنت با حجم ۳۰ گیگابایت برای دانشجویان، ۴۰ گیگابایت برای معلمان و ۶۰ گیگابایت برای استادان دانشگاه در نظر گرفته شده و این بسته ها به تمامی دانشجویان، معلمان و اساتیدی که مشترک سیمکارت های شاتل موبایل هستند و شماره سیمکارت شاتل موبایل آنان از طرف سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به این اپراتور معرفی می گردند، بصورت خودکار تخصیص می یابد.


فعال ­سازی بسته برای قسمتی از افراد که در ایام ابتدایی، درخواست خودرا در سامانه ثبت کرده بودند، شروع شده است و واگذاری بسته برای سایر متقاضیان نیز از امروز شروع و طی چند روز آینده صورت خواهد گرفت. همین طور برای کلیه افرادی که نسبت به ثبت اعتراض در سامانه اقدام نموده اند، بعد از انجام پروسه گرفتن تأیید نهادهای متولی و طی مراحل فنی مرتبط، بسته هدیه اینترنت رایگان اختصاص خواهد یافت. هنگام فعال ­شدن بسته نیز این مساله بوسیله ارسال پیامک به اطلاع افراد خواهد رسید.1400/07/21
10:03:27
5.0 / 5
224
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است