Sibex سیبکس
بر اساس تحقیقات دانشگاه هاروارد؛

۱۰ كشور برتر دنیا در قدرت سایبری

۱۰ كشور برتر دنیا در قدرت سایبری سیبکس: برمبنای آخرین گزارش رده بندی قدرت ملی سایبری کشورها از طرف دانشگاه هاروارد، ایران در رده 23 جهانی قرار دارد و آمریکا و چین نیز در رده های اول و دوم هستند.


به گزارش سیبکس به نقل از سایبراسکوپ، مرکز بلفر زیرمجموعه دانشگاه هاروارد آخرین رده بندی قدرت سایبری ملی کشورها را انجام داده و نتیجه آنرا منتشر نموده است. بر طبق این تحقیق که اطلاعات جالبی در بردارد، آمریکا و چین ۲ کشور برتر جهان در زمینه قدرت سایبری هستند و در جایگاه اول و دوم ایستاده اند. ۸ کشور دیگر در رده بندی ۱۰ کشور برتر دنیا در زمینه قدرت سایبری به ترتیب عبارتند از: بریتانیا، روسیه، هلند، فرانسه، آلمان، کانادا، ژاپن و استرالیا. این در حالیست که ایران در رده بیست و سوم قرار گرفته است.
بطور معمول قدرت کشورهای چین، انگلیس، ایران، کره شمالی و روسیه در فضای سایبری برای همگان تثبیت شده است. اما این پژوهش نشان داد قدرت سایبری چین طوری بالا رفته که در حوزه نظارت، دفاع سایبری و همین طور کوشش برای ایجاد بخش سایبری تجاری رشد کرده و شکاف آن با آمریکا کمتر شده است. اریک رزنباخ یکی از مدیران مرکز بلفر در این زمینه می گوید: خیلی از افراد تصور می کنند آمریکا، انگلیس و فرانسه در حوزه قدرت سایبری از چین جلوتر هستند. اما تحقیق ما نشان داد این امر نه فقط حقیقت ندارد بلکه چین دراین زمینه بسیار پیشرفت کرده و قدرت آن با رقیب خود یعنی آمریکا تقریباً برابری می کند. از طرف دیگر این تحقیق نشان داد چند کشور دیگر در حوزه قدرت سایبری در حال رشد هستند همچون امارات متحده عربی، ویتنام و سنگاپور. رزنباخ در این زمینه می گوید: این کشورها مشغول تربیت استعدادها، کارشناسان و توسعه قابلیت هایشان هستند. مالزی، سوئد و سوئیس نیز در حوزه های مختلف همچون اطلاعات، نظارت، کنترل اطلاعات و رشد تجاری، جزو ۱۰ کشور برتر رده بندی قدرت سایبری قرار دارند.


منبع:

1400/01/27
21:57:27
5.0 / 5
636
تگهای خبر: آمریكا , توسعه , سایبر
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است