Sibex سیبکس
با رخنه به یك شركت امنیتی

هكرها به 150 هزار دوربین امنیتی دسترسی یافتند

هكرها به 150 هزار دوربین امنیتی دسترسی یافتند هکرها با رخنه به شرکت امنیتی ورکادا، به دوربینهای امنیتی مشتریان این شرکت در مکانهایی مانند داخل خودرو های تسلا، بیمارستانها و زندانها دسترسی پیدا کردند.به گزارش سیبکس به نقل از ایسنا، یک گروه هکری ادعا نمود به شرکت امنیتی ورکادا رخنه کرده و به تصاویر آرشیوی و زنده ۱۵۰ هزار دوربین امنیتی داخل تاسیسات مشتریان ورکادا و همینطور دفاترشان دسترسی پیدا کرده است.

طبق اعلام وایس نیوز، حدود ۲۴ هزار سازمان از نرم افزار ورکادا استفاده می نمایند که شامل اقامتهای خصوصی، فروشگاهها، رستورانها، سازمانهای غیرانتفاعی و فرودگاهها هستند که استفاده گسترده از تشخیص چهره و نرم افزار مراقبتی را برملا می کند.

بلومبرگ گزارش کرده است هکرها موفق شده اند به فیدهای مشتریان ورکادا شامل تسلا، کلودفلر، اکوئینوکس، سیستم هالیفکس هلث بیمارستان فلوریدا، مرکز پزشکی منطقه ای وادلی در تگزاس، بیمارستان تمپ سنت لوک در آریزونا، زندان مدیسون کانتی در آلاباما و مدرسه ابتدایی سندی هوک در کانکتیکات دسترسی پیدا کنند.

در بعضی از موارد، قابلیت بعضی از دوربینها به هکرها امکان استفاده از دوربینها برای انجام عملیاتهای هک جداگانه به شبکه شرکتهای مشتری ورکادا را فراهم نموده است. سایر دوربینها از فناوری تشخیص چهره برای شناسایی افراد استفاده می نمایند که احیانا اطلاعات شخصی مهم بیماران، دانش آموزان و کارمندان مشتریان ورکادا را در اختیار هکرها قرار می دهد.

یک سخنگوی ورکادا به بیزنس اینسایدر اظهار داشت: ما همه اکانتهای مدیر را برای پیشگیری از دسترسی غیرمجاز غیرفعال کرده ایم. تیم امنیت داخلی و شرکت امنیتی دیگر در حال تحقیق درباره دامنه و گستردگی این مساله هستند و ما در اینباره به مقامات اجرایی اطلاع داده ایم.

یک منبع مطلع از واکنش شرکت ورکادا اظهار داشت: این شرکت از یک شرکت امنیتی دیگر برای تحقیقات کمک گرفته و به مشتریانش درباره این رخنه اطلاع داده است.

سخنگوی کلودفلر به اینسایدر اظهار داشت: این شرکت از هک شدن دوربینهای ورکادا در تاسیساتش آگاه شده و این دوربینها در دفاتری بوده اند که چندین ماه است رسما تعطیل بوده اند. با این وجود کلودفلر به محض اطلاع، این دوربینها را غیرفعال و ارتباط آنها را با شبکه دفترش قطع کرده است. این حادثه روی محصولات کلودفلر و مشتریان این شرکت تاثیری نخواهد گذاشت.

یکی از هکرهایی که مدعی این عملیات هستند، به بلومبرگ اظهار داشت: هدف این گروه نشان دادن گستردگی ابزارهای مراقبتی و راحتی هک آنها بوده است و انگیزه این هکرها کنجکاوی زیاد، مبارزه برای آزاد اطلاعات و ضد مالکیت معنوی بوده است.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، هکرها تصاویر مهمی شامل رسیدگی کارکنان بیمارستان به یک بیمار، بازجویی افسران پلیس از یک مظنون و همینطور جزئیات اطلاعات مالی درباره ورکادا را مشاهده کرده اند.

منبع:

1399/12/21
00:47:23
0.0 / 5
636
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است