Sibex سیبکس

تلكام ۲۱

تلكام ۲۱ به گزارش سیبکس بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی مخابرات، فناوری اطلاعات و راهکارهای نوآورانه (تلکام ۹۹) راه اندازی شد.


به گزارش سیبکس به نقل از ایسنا، بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی مخابرات، فناوری اطلاعات و راهکارهای نوآورانه (تلکام ۹۹) امروز با حضور محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و فرامرز رستگار -دبیر سندیکای صنعت مخابرات ایران- راه اندازی شد.

فرامرز رستگار در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه، اظهار نمود: نمایشگاه تلکام امروز بالاخره با نام واقعی خودش کار خویش را انجام می دهد، نمایشگاه مخابرات، فناوری اطلاعات و راهکارهای نوآورانه. ما شایسته این نام بودیم و به آنجایی که باید باشیم، رسیدیم. ما در شب عید هستیم و بحران کرونا را داریم، کسب و کارها خیلی رونق ندارند، برخی کارفرمایان به صنعت بدقولی و بی احترامی کردند، اما نمایشگاه را برگزار کردیم.
وی افزود: سال جاری بیست و یکمین سال است که تلکام برگزار می شود، اما حال و احوال کشور در این سال ها خیلی عوض شده. جلوتر از این هم تلکام داشتیم، اما یک نمایشگاه مستقل نبود. شروع حضور مخابرات کشور بعنوان محور مخابرات از سال ۶۰ بوده و در نمایشگاه های عمومی و متراژهای کوچک، مخابرات را عرضه می کردیم، اما حدود ۲۱ سال پیش به اینجا رسیدیم که خوب است نمایشگاه تخصصی مستقل داشته باشیم و این کار انجام شد و صنعت رشد کرد.

دبیر سندیکای صنعت مخابرات ایران با انتقاد از عدم حضور شرکت مخابرات در تلکام اظهار داشت: ۲۱ سال پیش ۹۰ درصد دانش فنی، آگاهی و ابزار دست دولت آن روز یعنی شرکت مخابرات ایران بود و تمام دارایی های ما در دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و شرکتهای خصوصی، ۱۰ درصد بود، امروز ۹۰ درصد بیرون این سازمان هاست. وزارتخانه و حتی اپراتورهای بخش عمومی، در مجموع ۱۰ درصد هستند و ۹۰ درصد در دانشگاه ها و پژوهشگاه ها و شرکتهای خصوصی هستند و قهر کردن از نمایشگاه مفهوم ندارد.
نمایشگاه تلکام پیش از این ابتدا مقرر بود مهرماه برگزار گردد که با انتشار کرونا و به علت شرایط حاکم بر کشور به تعویق افتاد. هم اکنون این نمایشگاه از پنجم تا هشتم اسفندماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران با حضور شرکتهای مخابراتی و عرضه دهنده سرویسهای اینترنتی و فعالان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می گردد.
منبع:

1399/12/05
18:46:48
0.0 / 5
773
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است