Sibex سیبکس

دسترسی ۹۶ درصدی روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اینترنت

دسترسی ۹۶ درصدی روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اینترنت به گزارش سیبکس وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: هم اکنون ۹۶ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور به اینترنت پر سرعت دسترسی دارند.


به گزارش سیبکس به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در برنامه رادیو اقتصاد، اظهار نمود: گسترش عدالت اجتماعی در جامعه از شعارهای اصلی نظام جمهوری اسلامی بود که خوشبختانه در این راستا تا به امروز به مناطق محروم و محرومان جامعه خدمات گسترده ای عرضه کرده است.

وی ضمن اشاره به وجود بیشتر از ۴۶ هزار روستا در سرتاسر کشور، بیان نمود: بیشتر این روستاها امروز به برکت انقلاب اسلامی از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی، گاز، برق، دسترسی مناسب جاده ای، تلفن، اینترنت، خانه بهداشت، مدرسه و غیره برخوردار می باشند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: دولت ها در ادوار مختلف سرمایه گذاری های زیادی برای عرضه خدمت به مناطق محروم انجام داده اند. این بدین معنا نیست که دیگر هیچ مشکلی در مناطق محروم وجود ندارد ولی سیاست گذاری و جهت گیری کلان کشور همواره رسیدگی به محرومان و مستضعفان بوده است. خوشبختانه در دولت تدبیر و امید هم این موارد و مسائل به خوبی پیگیری شده است.
آذری جهرمی در ادامه با اشاره به اینکه عدالت ارتباطی یکی از زیرمجموعه های عدالت اجتماعی است، اظهار داشت: در عصر ارتباطات خیلی سخت و دشوار است که به فضای مجازی دسترسی نباشد. خیلی از کسب و کارها امروز در بستر اقتصاد دیجیتال رقم خورده و خیل عظیمی از افراد جامعه اقتصاد و معیشت خویش را از این بستر تأمین می کنند.
وی همه گیری کرونا را سبب تشدید نیاز مردم به این فضا عنوان نمود و اضافه کرد: الان بیشتر از ۱۳ میلیون دانش آموز، یک میلیون معلم، ۴ میلیون دانشجو و بیشتر از ۱۴۰ هزار استاد دانشگاه از راه فضای مجازی آموزش را به صورت آنلاین پیگیری می کنند و آموزش با فضای مجازی تعطیل نشده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ارتباطات در عصر جدید را نه امتیاز بلکه یکی از حقوق مهم و اساسی افراد دانست و اظهار داشت: بنابراین عدالت و پیاده سازی آن در این عرصه بسیار اهمیت دارد.
آذری جهرمی همینطور به تکلیف برنامه پنج ساله ششم توسعه برای دسترسی ۸۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار به شبکه اینترنت اشاره نمود و اظهار داشت: اگر این سیاست گذاری از سوی مقام معظم رهبری انجام نمی شد و دولت هم در اجرای برنامه جدی نبود امروز با همه گیری کرونا مشکلات بسیار حادی در جامعه وجود داشت. خوشبختانه امروز ۹۸ درصد جمعیت شهری و روستایی کشور به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند.
منبع:

1399/11/21
21:01:27
0.0 / 5
638
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است