Sibex سیبکس
آژانس پزشكی اتحادیه اروپا :

تولید اخبار جعلی برمبنای اطلاعات هك شده واكسن كرونا

تولید اخبار جعلی برمبنای اطلاعات هك شده واكسن كرونا سیبکس: هکرهایی که اطلاعات برخی واکسن های کرونا را در جریان یک حمله سایبری مقابل آژانس پزشکی اتحادیه اروپا دزدیده بودند، از این اطلاعات برای تولید اخبار جعلی سو استفاده کردند.به گزارش سیبکس به نقل از زددی نت، هکرهای مورد اشاره پیش از آنکه اطلاعات واکسن های کرونا را در اینترنت منتشر کنند، از این اطلاعات برای دروغ پراکنی در مورد واکسن های کرونا استفاده کردند.
آژانس پزشکی اتحادیه اروپا می گوید سابقه این حمله به ماه نوامبر باز می گردد و در جریان آن اطلاعات زیادی در مورد روند ارزیابی و بررسی واکسن بیماری کرونا به دست آمده است. این اطلاعات از برخی ایمیل های محرمانه آژانس مذکور به دست آمده است. هکرها اطلاعات به دست آمده از این ایمیل ها را عیناً در اینترنت منتشر نکرده اند و با دستکاری آنها تلاش نموده اند کاری کنند که مردم تصور کنند با تزریق واکسن هم امیدی به ایجاد مصونیت در مقابل ویروس کرونا نخواهد بود.
هنوز معین نیست چه افرادی عامل حملات هکری مذکور بوده اند و چرا آنها ایمیل ها و اسناد هک شده را بدین شیوه دستکاری کرده اند. انتشار چنین اخبار و اطلاعاتی بدگمانی و برخی نظریه های توطئه در مورد ناکارآمدی واکسن های کرونا را تشدید می کند.
پیش از این سازمان بهداشت جهانی، مرکز امنیت سایبری انگلیس، مایکروسافت و غیره در مورد حملات هکری به مراکز بهداشت و درمان، شرکت های داروسازی، دانشگاه ها و سایر سازمان های درگیر در روند تولید واکسن کرونا هشدار داده بودند.


منبع:

1399/10/30
22:45:53
0.0 / 5
1019
تگهای خبر: اینترنت , سایبر , هكر
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است