Sibex سیبکس

كاهش صدمه پذیری های اینترنتی شبكه های كامپیوتری

كاهش صدمه پذیری های اینترنتی شبكه های كامپیوتری به گزارش سیبکس گزارش های منتشرشده از آلودگی های اینترنتی، حاکی از کاهش صدمه پذیری شبکه های کامپیوتری و ضعف در روش های امنیتی سیستم در مقایسه با ماه گذشته است.


به گزارش سیبکس به نقل از ایسنا، بات نت (Botnet) شبکه ای از چندین کامپیوتر است که مخفیانه و بدون اطلاع صاحبانشان، توسط یک بات مستر (Bot Master) برای انجام کارهای مخرب و اغلب حملات DDoS یا ارسال ایمیل های هرزنامه تحت کنترل گرفته شده است. در آذرماه امسال، در مجموع ۱۳ میلیون و ۴۶۳ هزار و ۱۹۱ بات گزارش شده که در مقایسه با آبان ماه، با افزایش روبه رو بوده است. البته بیشترین آمار بات نت ها در امسال، در اردیبهشت ماه ثبت شده است.
مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای کامپیوتر ای) آمار آلودگی یک سال اخیر کشور را منتشر نموده است. در نمودارهای زیر تعداد بات نت ها و صدمه پذیری هایی که در ماه های اخیر تا آخر آذرماه سال جاری ثبت شده، قابل مشاهده می باشد. منحنی distinct تعداد IPهایی را نشان میدهد که برای آنها حداقل یک مورد گزارش آلودگی ثبت شده و منحنی total مجموع آلودگی های این IPها را نمایش می دهد.


همین طور صدمه پذیری (Vulnerability) به مفهوم ضعف در روش های امنیتی سیستم، کنترل های داخلی، یا پیاده سازی است، که می تواند مورد سوءاستفاده قرار گیرد. در آذرماه، پنج میلیون و ۸۳۷ هزار و ۴۳۶ صدمه پذیری گزارش شده است. تعداد صدمه پذیری ها در مقایسه با آبانماه که بیش از شش میلیون بوده کاهش داشته است.منبع:

1399/10/01
14:09:02
5.0 / 5
1199
تگهای خبر: اینترنت , سیستم , كامپیوتر , وب
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است