Sibex سیبکس

اختلال هكری در سیستم های صنعتی

اختلال هكری در سیستم های صنعتی پژوهشگران امنیتی در سیستم های دسترسی راه دور صنایع، باگ های مهمی را پیدا كردند كه مهاجمان می توانند برای ممنوعیت دسترسی به طبقات تولید صنعتی، هك شبكه ها، دستكاری در داده ها و حتی سرقت اسرار تجاری حساس، سوءاستفاده كنند.


به گزارش سیبکس به نقل از ایسنا، این مشکلات امنیتی بر سیستم های مشهور دسترسی ازراه دور صنعتی تأثیر می گذارد که به شکل گسترده در چندین بخش همچون در خودرو، انرژی، نفت و گاز و فلزات استفاده می شود. کارشناسان شش نوع لطمه پذیری را در سایت B&R Automation’s SiteManager and GateManager پیدا کردند که می تواند بطور بالقوه عملیات را مختل کند. با بهره بردن از این شش لطمه پذیری جدید، مهاجمی که دسترسی مجاز را بدست آورده است می تواند اطلاعات حساس کاربران دیگر، دارایی ها و فرآیندهای آنها (حتی زمانی که آنها به یک سازمانی دیگر تعلق دارند) مشاهده کند.
هکرها همین طور می توانند بوسیله پیام ها و هشدارهای ساختاری، کاربران را به سایت های خارجی مخرب هدایت و آنان را فریب دهند و موجب راه اندازی مجدد GateManager و SiteManager و در نهایت از دست دادن دسترسی و توقف تولید شوند. مهاجمان سایبری با دسترسی به چاره بوسیله مجوز عمومی می توانند از نقص موجود در ایجاد یک وضعیت DoS یا دستیابی به افشای اطلاعات خودسرانه و دستکاری اطلاعات استفاده کنند.
پایگاه اینترنتی securityaffairs نوشته است: برای هشدار در مورد خطرات در رابطه با بهره برداری موفقیت آمیز از لطمه پذیری در سیستم های اتوماسیون B&R، سفارش امنیتی انتشار یافته است. کارشناسان معاونت بررسی مرکز مدیریت راهبردی افتا، برای مقابله با این لطمه پذیری ها سفارش می کنند در سیستم های صنعتی، دسترسی شبکه اینترنت برای همه control system devicesها و یا سیستم ها به حداقل رسانده شوند و اطمینان حاصل شود که اینترنت قابل دسترس نباشد. قراردادن شبکه های سیستم کنترل و دستگاه های دسترسی ازراه دور در پشت فایروال و جدا کردن آنها از شبکه کسب و کار، از دیگر سفارش های امنیتی به سیستم های صنعتی است.1399/07/16
21:53:00
5.0 / 5
1752
تگهای خبر: اینترنت , دستگاه , سایبر , سایت
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است