Sibex سیبکس
در پژوهشگاه فضایی ایران؛

آزمون كاركردی ماهواره پارس ۱ با موفقیت انجام شد

آزمون كاركردی ماهواره پارس ۱ با موفقیت انجام شد آزمون كاركردی ماهواره پارس 1 توسط پژوهشگران پژوهشگاه فضایی ایران با موفقیت به انجام رسید و صحه گذاری شد.


به گزارش سیبکس به نقل از سازمان فضایی ایران، حامد بابائی رئیس پژوهشکده سامانه های ماهواره با بیان خبر صحه گذاری موفق آزمون کارکردی ماهواره «پارس ۱» اظهار داشت: در این آزمون که با حضور نمایندگان سازمان فضایی ایران در مرکز تجمیع، یکپارچه سازی و آزمون پژوهشگاه فضایی ایران انجام شد، کارکرد تمام تجهیزات ماهواره شامل ارتباطات مخابراتی در باندهای S، X و UV، دوربین های MS، SWIR و TIR و… صحه گذاری شد. وی با اشاره به اینکه قبل از این، آزمون های عملکردی مدل تجمیع شده ماهواره «پارس ۱» و همین طور آزمون سازگاری الکترومغناطیس عملکردی در ماه گذشته با موفقیت انجام پذیرفته بود، اضافه کرد: بعد از انجام موفق این آزمون و کسب نتایج مطلوب منطبق بر استانداردهای موجود، آزمون های محیطی شامل آزمون های سازه ای (مشخصات جرمی، هم راستایی و ارتعاشات) و آزمون خلا حرارت برنامه ریزی شده است.
به گزارش سیبکس به نقل از مهر، ماهواره «پارس ۱» یک ماهواره عملیاتی سنجشی با ماندگاری بیش از ۲ سال است که در مدار بالای ۵۰۰ کیلومتری از سطح زمین قرار می گیرد. در این ماهواره از پیشرانش گاز سرد استفاده خواهد شد و ماموریت اصلی آن تصویربرداری است. این پروژه در قسمت زیرسیستم ها و بخش های اصلی، با همکاری شرکت های دانش بنیان، دانشگاه های مطرح کشور و پژوهشگاه فضایی ایران ساخته شده است.

1399/06/18
10:23:13
5.0 / 5
2034
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است