Sibex سیبکس
وزیر ارتباطات:

استفاده از اپلیكیشن شاد رایگان خواهد شد

استفاده از اپلیكیشن شاد رایگان خواهد شد وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به برنامه این وزارتخانه برای ارائه بسته اینترنت ویژه آموزش مجازی مختص دانش آموزان، معلمان، دانشجویان و اساتید اشاره كرد: در حال طراحی بسته های جدید هستیم كه در اختیار معلمان، دانش آموزان و همین طور اساتید دانشگاهی و دانشجویان قرار دهیم تا بتوانند از آموزش مجازی استفاده كنند و این آموزش را به سمت عدالت آموزشی سوق دهد.


به گزارش سیبکس به نقل از ایسنا محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات قبل از ظهر چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره دستور اخیر رئیس جمهوری در خصوص اعمال تعرفه مجانی اینترنت مورد استفاده برای دانش آموزان در نرم افزار شبکه شاد اظهار داشت: آنچه که آقای رئیس جمهوری دستور دادن این بود که استفاده دانش آموزان و معلمان از شبکه شاد مجانی باشد.
وی اضافه کرد: ظرف امروز و فردا در این حوزه جلسه ای با سازمان برنامه و بودجه خواهیم داشت و مراتب را به اپراتورها ابلاغ خواهیم کرد.
وزیر ارتباطات اظهار نمود: آنچه که مشخص است این است که آموزش مجازی صرفا از راه شبکه شاد پیگیری نمی گردد و دانش آموزان و معلمان از ابزارهای دیگر هم استفاده می نمایند، بنابراین در حال طراحی بسته های جدید هستیم که در اختیار معلمان و دانش آموزان و همینطور اساتید دانشگاهی و دانشجویان قرار دهیم تا بتوانند از آموزش مجازی استفاده کنند و این آموزش را به سمت عدالت آموزشی سوق دهد.
جهرمی با اشاره به اینکه جزئیات این این اقدامات را تا دوشنبه هفته آتی اعلام خواهیم کرد، اضافه کرد: بسته های که طراحی نموده ایم مقداری فراتر از شبکه شاد است و در واقع عملاً مردم می توانند روی این مورد حساب کنند که استفاده از اپلیکیشن شاد مجانی خواهد شد.
وی اظهار داشت: امروزه کار اتصال مجانی بیشتر از ۸۶ هزار مدرسه در سرتاسر کشور به شبکه ملی اطلاعات به اتمام رسیده است که این ظرفیت بالایی را برای آموزش مجازی دانش آموزان فراهم می آورد. اتصال تمام دانشگاه ها به این شبکه هم در دستور کار قرار دارد و باید حدود یک هزار دانشگاه را به این شبکه متصل کنیم؛ هم اکنون طراحی های این اقدام در حال انجام می باشد و فکر می کنم که تا آخر سال جاری این مورد طول بکشد.
وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: بسته مخصوص دانشجویان و اساتید برای آن است که آنها بتوانند از ابزارهای آموزش مجازی استفاده کنند و هزینه این نوع آموزش روی دوش آنها قرار نگیرد.1399/06/13
22:24:36
5.0 / 5
1596
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است