Sibex سیبکس

استارتاپ ها رویدادهای سرمایه گذاری را جدی بگیرند

استارتاپ ها رویدادهای سرمایه گذاری را جدی بگیرند سیبكس: معاون سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شكوفایی با اشاره به برگزاری ۳ رویداد سرمایه گذاری برای استارتاپ ها اظهار داشت: با عنایت به ارزیابی های صورت گرفته در این رویدادها امكان جذب سرمایه بر روی طرح های فناورانه استارتاپ ها وجود دارد؛ ازاین رو پیشنهاد می شود استارتاپ ها مشاركت در این رویدادها را جدی بگیرند.


به گزارش سیبکس به نقل از ایسنا، علی ناظمی امروز در رویداد جذب سرمایه گذاری حوزه IT و ICT که به صورت آنلاین برگزار شد، با اشاره به اینکه تابحال سه رویداد در حوزه سرمایه گذاری از جانب صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شده است، اضافه کرد: رویداد اول در حوزه سلامت و رویداد دوم در حوزه آب و انرژی برگزار شده و در هر رویداد ۶ استارتاپ حضور دارند.
وی هدف از برگزاری این رویداد را جذب سرمایه برای استارتاپ ها دانست و اظهار نمود: در دو دوره گذشته ۱۸۰ نفر به صورت آنلاین و حضوری مشارکت داشتند و در رویداد امروز هم جذب ۵ میلیارد تومان سرمایه درخواست شده است.
ناظمی با اشاره به اینکه صندوق نوآوری و شکوفایی آمادگی دارد که بر مبنای ضرایب ۴ به یک و ۳ به یک متناسب با سطح فناوری، در طرح های استارتاپ ها سرمایه گذاری کند، افزود: در صورتیکه تیمی در این رویداد برگزیده شود، صندوق نوآوری منابع مالی مورد نیاز را تأمین خواهد نمود.
معاون سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی تصریح کرد: در دو رویداد گذشته از ۱۲ تیم استارتاپی، ۶ تیم حدودا در فرایند جذب سرمایه و مذاکره هستند.
وی خاطرنشان کرد: با عنایت به دستاوردهایی که در این رویدادها به دست آمده، این فضا فرصت مناسبی برای استارتاپ ها است؛ ازاین رو از تیم های فناور درخواست می شود که مشارکت در این رویدادها را جدی بگیرند؛ چون که احتمال جذب سرمایه گذار در طرح های آنها بالا است.
ناظمی افزود: علاوه بر آن کارگزار برگزارکننده این رویداد در کنار استارتاپ ها برای انجام فرآیندهای عقد قرارداد و کارهای اجرایی هستند و صندوق نوآوری و شکوفایی طبق تعرفه ها، هزینه های استارتاپ ها را تأمین خواهد نمود.
وی، هدف صندوق از برگزاری رویدادهای سرمایه گذاری را جذب سرمایه در اکوسیستم نوآوری و فناوری دانست و خاطرنشان کرد: در این راستا تلاش می شود که در دوره حیاتی چرخه عمر استارتاپ ها سود و زیان و ریسک های استارتاپ ها را قبول نماییم تا این تیم ها در چرخه عمر فعالیت خود به سرعت بتوانند فرآیندهای تولید محصول خویش را طی کنند.
به گزارش سیبکس به نقل از ایسنا، رویداد سرمایه گذاری IT و ICT از جانب صندوق نوآوری و شکوفایی و با حضور ۶ استارتاپ فعال در این عرصه به صورت آنلاین در حال برگزاری است.
منبع:

1399/04/09
13:23:58
5.0 / 5
2688
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است