Sibex سیبکس

داستان رومینگ و هزینه بین الملل تماس داخلی

داستان رومینگ و هزینه بین الملل تماس داخلی به گزارش سیبكس برخی تصور می كنند هزینه تماس ها صرفاً با فعال بودن رومینگ اپراتورها برایشان به صورت بین الملل محاسبه می شود، درحالی كه تنها در صورت خروج از كشور، تعرفه های رومینگ برای مشترك محاسبه می گردد.


به گزارش سیبکس به نقل از ایسنا، در سفر به کشورهای خارجی، با استفاده از سیمکارت کشور مقصد، از تعرفه های آن کشور برای تماس تلفنی، ارسال پیامک و دیتا استفاده می شود اما اگر مسافران بخواهند از سیمکارت های ایرانی استفاده کنند، تعرفه های رومینگ برایشان محاسبه می شود. در ایام گذشته، اخباری در شبکه های اجتماعی منتشر گردید در خصوص اینکه اپراتورها بدون اطلاع مشترکان، رومینگ تماس ها را فعال کرده اند و این مورد منجر می شود تعرفه های تماس ها به صورت بین المللی حساب شود که هزینه ای بسیار بالاتر از هزینه های معمول تماس دارد.
با توجه به اینکه جهت استفاده از خدمات رومینگ، لازم است این امکان از قبل روی سیمکارت آنها فعال باشد، اپراتور با فعال سازی استفاده از خدمات رومینگ برای همه‌ی مشترکان خود، این امکان را فراهم نموده است تا بعد از خروج مشترک از کشور و عدم دسترسی به اپراتور مبدأ، استفاده از خدمات رومینگ امکان پذیر باشد. اپراتور ایرانسل هم در اطلاعیه ای اعلام نمود امکان استفاده از خدمات رومینگ بین الملل به صورت پیش فرض، برای تمامی مشترکان فعال است تا در صورت خروج مشترک از کشور و حضور در مناطق تحت پوشش اپراتورهای طرف قرارداد، امکان بهره مندی از خدمات رومینگ و ارتباط با ایران میسر شود.
بر این اساس، در زمان حضور مشترک در خاک ایران، همواره تعرفه های عادی برای مشترک محاسبه می شود و تنها در صورت خروج مشترک از کشور و قرار گرفتن در مناطق تحت پوشش اپراتورهای طرف قرارداد، تعرفه های رومینگ محاسبه می شود. این امکان به صورت یک روال عادی، برای مشترکان اپراتورهای تلفن همراه فعال است و امکان غیرفعال سازی و یا فعال سازی مجدد خدمات رومینگ در اپراتور ایرانسل از راه شماره گیری کد دستوری #۲*۱۱۱۱* و در اپراتور همراه اول از راه کد #۲۹*۱۰* فراهم است.
همچنین صرفا در نقاط مرزی، در صورتیکه به خاطر تخلف و همپوشانی اپراتورهای میزبان در کشورهای همسایه، مشترکی به شکل ناخواسته، تحت پوشش اپراتورهای خارجی قرار گیرد، به سرعت به وی پیامک اطلاع رسانی ارسال می شود و روش غیرفعال سازی و تعرفه های رومینگ بین الملل به او اطلاع رسانی می شود و تا زمانی که مشترک تماس ورودی و خروجی نداشته باشد، هیچ هزینه ای بابت رومینگ به حساب وی منظور نمی گردد.
به گزارش سیبکس به نقل از ایسنا، با فعال کردن سرویس رومینگ، اینترنت رومینگ و اینترنت گوشی همراه هنگام سفر می توان از اینترنت همراه بهره برد و هر یک از سیمکارت های دائمی و اعتباری شرایط خاص خویش را جهت استفاده از سرویس رومینگ دارند. تعرفه رومینگ هر یک از اپراتورها در شرایط حضور در کشورهایی که قرارداد رومینگ با آنها بسته شده، متفاوت می باشد و در وبسایت اپراتورهای همراه قرار گرفته است.
از طرفی به محض ورود به کشورهای دیگر، هزینه رومینگ برای سیمکارت محاسبه نمی گردد. رومینگ امکان استفاده از تلفن همراه برای برقراری تماس و ارسال پیامک و استفاده از دیتا در خارج از محدوده جغرافیایی تحت پوشش شبکه اپراتور را فراهم می کند؛ ازاین رو تنها زمانی که مشترکی از یکی از این سرویس ها استفاده نماید، هزینه رومینگ برای او محاسبه می گردد و این طور نیست که به محض ورود به کشورهای دیگر، هزینه رومینگ برای سیمکارت افراد در نظر گرفته شود.
همچنین صرف نظر از مسافرت یا عدم مسافرت به خارج از مرزهای کشور، در صورت برقراری ارتباط از راه شبکه تلفن همراه کشورهای همسایه، هزینه های رومینگ بین الملل مطابق با تعرفه آن کشور محاسبه می گردد و در شهرها و نقاط مرزی به دلیل پوشش آنتن شبکه های تلفن همراه کشورهای همسایه، همواره احتمال انجام مکالمه در داخل کشور از راه شبکه آنها وجود دارد که این مورد می تواند باعث استفاده ناخواسته از رومینگ و تحمیل هزینه به کاربران شود.1399/03/30
21:10:35
5.0 / 5
2369
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , سایت , سرویس
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است