Sibex سیبکس
به دلیل شرایط ناایمن كاری؛

شكایت از آمازون به دنبال ابتلای كارگران به كرونا

شكایت از آمازون به دنبال ابتلای كارگران به كرونا سیبكس: ابتلای یك كارگر آمازون به كووید 19 به بیمارشدن عموزاده این كارگر و مرگ او منجر گردید و بنا بر این سه كارگر آمازون به سبب شرایط غیر ایمن كاری از كارفرمای خود شكایت كردند.به گزارش سیبکس به نقل از رویترز، یک کارگر آمازون که به کووید۱۹ مبتلا شده بود، این بیماری را به یکی از اقوام خود منتقل کرد و موجب مرگ او شد. در همین راستا شکایتی مقابل آمازون تنظیم شده است و این شرکت متهم است با ایجاد شرایط غیر ایمن کاری به گسترش ویروس کرونا دامن زده و حداقل به بیمار شدن یک کارگر و مرگ عموزاده او منجر گردیده است.
روز گذشته ۳ کارگر مرکز JFK۸ آمازون در استاتن ایلند و خانواده هایشان این شکایت را در دادگاهی در ایالت نیویورک ثبت کردند.
باربارا چندلر یکی از کارگران آمازون در این زمینه اظهار داشت: من در ماه مارس به کووید ۱۹ مبتلا شدم و بعد از آن چند نفر از اعضای خانواده همچون عموزاده ام بیمار شدند. عموزاده ام در ۷ آوریل فوت کرد.
در این شکایت نامه ذکر شده آمازون مرکز JFK۸ را به مکانی خطرناک تبدیل نموده برای اینکه مانع تلاش ها برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا شده و به قیمت جان کارگران راندمان را افزایش داده است.
در این مرکز حدود ۵ هزار کارگر فعالیت می نمایند.
طبق گزارش های مختلف آمازون بدون توجه به رعایت قوانین فاصله گذاری اجتماعی، شستن دست ها و ضدعفونی کردن فضاهای کاری، کارگران را مجبور می کند با سرعت بیشتری کار کنند.
این شرکت خرده فروشی آنلاین تابحال درباره شکایت مذکور اظهار نظری نکرده است.


منبع:

1399/03/16
12:49:21
5.0 / 5
2398
تگهای خبر: آنلاین
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است