Sibex سیبکس

مهندس سابق گوگل شكایتش را از این شركت پس گرفت

مهندس سابق گوگل شكایتش را از این شركت پس گرفت به گزارش سیبكس جیمز داموره مهندس سابق گوگل كه این شركت را در سال ۲۰۱۸ به دلیل تبعیض ضد كارمندان سفیدپوست محافظه كار و راستگرا مورد پیگرد قضائی قرار داده بود، شكایت خویش را پس گرفت.به گزارش سیبکس به نقل از ورج، شکایت این مهندس از گوگل در سال ۲۰۱۸ جنجال زیادی به راه انداخته بود. وی مدعی بود گوگل تا بدان حد مدعی رفع تبعیض به نفع زنان و سیاه پوستان و چپ گرایان است که سبب شده تبعیض های زیادی ضد مردان سفید پوست راست گرا در گوگل وجود داشته باشد و بنابراین باید حقوق پایمال شده آنها جبران شود.
وی که همراه با سه مهندس دیگر گوگل از این شرکت شکایت کرده بود، سرانجام از ادعاهای خود صرف نظر کرده است. به قول وکیل مدافع این فرد، آنها با گوگل برای فیصله دادن این منازعه حقوقی به تفاهم رسیده اند. اما هیچیک حاضر به عرضه توضیحات بیشتری در این حوزه نشده و درخواست های رسانه ها را بی پاسخ گذاشته اند.
گوگل در سال ۲۰۱۷ جیمز داموره را اخراج کرد. علت این مسئله انتشار یک یادداشت داخلی در گوگل توسط وی بود. وی در این یادداشت مدعی شده بود زنان از نظر بیولوژیکی تناسب کمتری با مناصب شغلی فناورانه دارند. انتشار عمومی این یادداشت در رسانه ها سبب شد ساندار پیچای مدیرعامل گوگل با ارسال ایمیلی برای همه کارکنان گوگل، داموره را به نقض اصول رفتاری گوگل متهم و وی را اخراج کند.

1399/02/21
23:14:34
5.0 / 5
3131
تگهای خبر: گوگل , مهندس
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است