Sibex سیبکس

آمار شماره های ثبت شده به اسم خویش را بگیرید

آمار شماره های ثبت شده به اسم خویش را بگیرید به گزارش سیبكس مشتركان برای آگاهی از سرویسهای مخابراتی  كه به نامشان ثبت شده می توانند به سامانه استعلام تعداد سرویسهای مشتركین اپراتورهای مخابراتی در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی رجوع و از شماره هایی كه از آنها آگاهی ندارند، سلب مالكیت كنند.


به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، با رجوع به سامانه ی استعلام تعداد سرویسهای مشتركین اپراتورهای مخابراتی، می توان تعداد تمامی سرویسهای مخابراتی كه به نام شما ثبت شده است، را استعلام كرد. نتیجه ی این استعلام به خط تلفن همراه اعلام شده توسط افراد پیامك می شود. ازاین رو حداقل باید در یكی از اپراتورهای تلفن همراه، یك سیمكارت با كد ملی (شناسه هویتی) افراد ثبت شده باشد.
در فاز اول طرح، تعداد سیمكارت ها در اپراتورهای تلفن همراه اعلام می شود و در فازهای بعد، تعداد سایر سرویسهای مخابراتی مانند ADSL، تلفن ثابت، TD-LTE، وایمكس هم برای آنها ارسال خواهد شد. در صورت دریافت استعلام از سامانه و مشاهده ی مغایرت، مشترك می تواند بعد از رفتن به دفاتر با بیان شماره های تحت مالكیت خود كه از وجود آنها اطلاع دارد، متقاضی سلب مالكیت سایر شماره های ثبت شده به نام خود شود.
درنهایت درصورت همخوانی اطلاعات ورودی با اطلاعات ثبت شده در سامانه، نتایج ازطریق پیامك با نام CRA.ir برای شما ارسال خواهد شد. عدم دریافت پیامك و یا وجود هرگونه مغایرت امكان دارد به این علل باشد: درصورتی كه روز گذشته از راه وبسایت یا پیامك به شماره ۳۰۰۰۱۵۰ از سامانه استعلام گرفته باشید، بعضی از سرویسهای در اختیارتان به نام شما ثبت نشده باشد، اطلاعات هویتی برای بعضی از سرویسهای در اختیارتان فاقد شناسه هویتی بوده یا شناسه هویتی ثبت شده صحیح نباشد، همه یا بعضی از سرویسهای خویش را بدون رعایت «ضوابط و مقررات تغییر نام» به دیگران واگذار كرده باشید و یا تعدادی سرویس به نام شما و البته بدون اطلاع شما در بانك اطلاعاتی اپراتورها ثبت شده باشد.
البته كاربران نمی توانند به این سامانه مراجعه نموده و از شماره هایی كه به نامشان ثبت شده و از وجود آنها اطلاع ندارند، آگاه شوند، چونكه اعلام شماره ها به مشترك غیرقانونی است؛ ازاین رو افراد فقط می توانند متقاضی سلب مالكیت سایر شماره هایی كه از وجود آنها اطلاعی ندارند، از خود باشند. همینطور در صورتیكه رجوع كننده به دفاتر، متقاضی سلب مالكیت خط تحت مالكیت خود باشد به نحوی كه خط مذكور به اپراتور بازگردانده شود، به استثنا بدهی احتمالی خط دریافت هرگونه هزینه ای از رجوع كنندگان تخلف به حساب می آید. سایر موارد مطابق با تعرفه مصوب مستلزم پرداخت هزینه است.1399/02/01
13:56:51
5.0 / 5
2573
تگهای خبر: ارتباطات , بانك , سایت , سرویس
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است